Inwestycję prowadzi spółka Pro Design, właściciel Concordii Design – centrum designu w Poznaniu. Firma od 2017 roku jest właścicielem kamienicy na Wyspie Słodowej. Pod koniec sierpnia ubiegłego roku rozpoczęła przygotowania do jej przebudowy.

Koncepcję architektoniczną budynku Concordii obejmującą rewitalizację zabytkowej kamienicy przy Wyspie Słodowej 7 i jej rozbudowę o nową część przygotowało holenderskie biuro MVRDV.

Projekt jest realizowany we współpracy z wrocławskim Q2Studio i z udziałem generalnego wykonawcy firmy Demiurg. Zakończenie inwestycji planowane jest na grudzień 2019.

Zmiana koncepcji

Obecnie zakończone zostały już prace rozbiórkowe, prace archeologiczne i izolacja istniejących fundamentów. Z uwagi na zły stan techniczny konieczna była rozbiórka wewnętrznych ścian oraz stropów. By ocalić najcenniejsze elementy, tj. zdobione elewacje, zespół konstruktorów opracował specjalistyczną strukturę zabezpieczającą. Jednocześnie trwają prace nad modernizacją zabytkowej kamienicy. Elewacje są oczyszczane i poddawane renowacji. Do tego zespół sztukatorów, mających doświadczenie w zabytkowych obiektach pałacowych, wykonuje odlewy brakujących elementów detali architektonicznych.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej