Zabytkowy Młyn Maria położony jest na dwóch odrzańskich wyspach: Piasek i Młyńskiej. Pierwszy młyn przy ulicy Staromłyńskiej powstał w 1242 r. Potem wielokrotnie zmieniał zarówno właścicieli, jak i wygląd. Gruntowną modernizację przeszedł na przełomie XIX i XX wieku. W ostatnich latach budynek był opuszczony.

Inwestorem jest RealCoProperty Investment and Development. Firma zaplanowała 14 lokali usługowych oraz 121 mieszkań o wysokim standardzie. Mają one mieć od 25 do 130 m kw. powierzchni i od jednego do czterech pokoi. Przy tych największych powstaną tarasy - między innymi na dachach budynków. Inwestor oferuje również miejsca garażowe i komórki lokatorskie.

Wszystkie mieszkania zostaną od razu wykończone, według różnych wariantów oferowanych kupującym lokale.

- To odpowiedź na potrzeby osób ceniących swój czas i wygodę – tłumaczy Piotr Jaśkowski, członek zarządu RealCo. - Przeprowadzenie głośnych prac remontowych, w tym wykończenie powierzchni przed przekazaniem kluczy, zapewni mieszkańcom komfort, a także zdejmie z nich stresujące, kosztowne i uciążliwe prace wykończeniowe. To nowatorska oferta we Wrocławiu, ale obecna już w Polsce i popularna za granicą, szczególnie w segmencie premium.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej