Nie ulega wątpliwości, że dom samotnej matki na terenie diecezji świdnickiej jest potrzebny. „Prawie każdego dnia docierają do nas informacje, z których wynika, iż konkretna osoba potrzebuje natychmiastowej pomocy – sama nie jest w stanie sobie poradzić. Najbardziej przeżywamy te sytuacje kryzysowe, w których znalazła się matka i jej niewinne dziecko. Chcielibyśmy zrobić wszystko, aby im pomóc” – pisze biskup w komunikacie, który 6 stycznia został odczytany we wszystkich kościołach diecezji.

I dodaje: „Dlatego podjąłem decyzję, by w naszej diecezji powstał Dom Samotnej Matki w Pieszycach przy ul. Nadbrzeżnej 4, który będzie służył matkom znajdującym się w sytuacji kryzysowej i który będzie prowadzony przez Caritas Diecezji Świdnickiej”.

Niestety, na termin zbiórki biskup wybrał 13 stycznia. W odczytanym podczas mszy komunikacie prosi, by tego dnia we wszystkich kościołach, np. takich miast jak Wałbrzych, Świdnica, Kłodzko, Leżajsk, Polanica-Zdrój czy Dzierżoniów, przeprowadzono zbiórki do puszek Caritasu. 

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej