Chcesz zarobić łatwe pieniądze? Zdobyć sławę? Zostać guru? Nie dostałeś się na studia medyczne? Nie masz za grosz moralności? Dobrze się składa! Gra karciana Antyszczepionkowcy.biz ma w prosty i przyjemny sposób nauczyć, jak zrealizować swoje cele, jednocześnie rozwiązując problem przeludnienia. I to z użyciem czarnego humoru.

– W tej grze poruszamy trzy ważne zagadnienia: szczepień, odporności zbiorowiskowej i epidemii. Są to niezwykle ważne pojęcia dla ludzkości. W wielu domach dyskutuje się o szczepieniach, a pojawiają się również osoby, które żerują na strachu i niewiedzy rodziców. Próbują im wcisnąć magiczne suplementy i urządzenia, które nie działają w żaden sposób – mówi Aleksandra Stefaniak, doktorantka na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Dlatego podczas wcielenia się w antyszczepionkowców można zakupić takie produkty jak: tabletki z kiszonej kapusty (działają jak kiszona kapusta, tylko są droższe), zestaw ekofusów do lewatywy, e-learningowy kurs powiększania biustu hipnozą (działanie: marnuje czas i psuje wzrok), zestaw kroplówkowy z lewoskrętną witaminą C (sprzyja powstawaniu kamieni nerkowych), nanosrebro i nanozłoto (brak działania, może zawierać śladowe ilości nanoorzechów) oraz płatki owsiane z biofotonami (niszczy zęby i sprzyja otyłości), molekularny strukturyzator wody (działanie homeopatyczno-magiczne), domowy analizator żywej kropli krwi (wyświetla losowe obrazki), impulsator magnetyczny (robi śmieszne bip bip i mruga) oraz detektor biofotonów (działa jak czujnik światła, tylko jest droższy).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej