Na ostatnim kolegium prezydenta Jacka Sutryka dyrektorka magistrackiego wydziału sprzedaży i nabywania nieruchomości Regina Danek przedstawiła propozycję, by przygotować ofertę sprzedaży kamienic przy ul. Pułaskiego i Małachowskiego.

Dotyczy to dziewięciu czynszówek, w których nie mieszkają już lokatorzy, a które wcześniej przeznaczone były do wyburzenia.

– Zarekomendowano sprzedaż nieruchomości z wyłączeniem zasiedlonych kamienic przy ul. Małachowskiego, z zachowaniem układu wnętrz podwórkowych – ustaliło kolegium.

– To na razie pierwszy etap prac nad sprzedażą, sam przetarg najprawdopodobniej będzie w przyszłym roku. Na razie musimy wykonać m.in. podziały geodezyjne działek – mówi Maja Wysocka z urzędu miejskiego. – Na pewno jednak kamienice będą sprzedawane w całości, jako jedna oferta – dodaje.

Plan zagospodarowania dla tego obszaru rada miejska uchwaliła 8 listopada. Przepisy przewidują możliwość przeznaczenia kamienic (w tym dwóch oficyn) pod mieszkania, biura, hotele lub szkoły. Nie jest możliwe jednak ich wyburzenie.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej