„Park Dyplomatów wprowadzi jego mieszkańców i nową zabudowę na starą zabytkową przestrzeń” – tak firma zachwala swoją inwestycję.

Zagospodaruje dwuhektarową działkę w centrum Żernik Wrocławskich (między ul. Wrocławską i Parkową). – Jest to podpałacowy teren położony bezpośrednio przy XVII-wiecznym parku pałacowym – informuje Damian Kosarewicz, dyrektor zarządzający Projektmanagement Polska.

Firma przez dwa lata szukała odpowiedniego terenu.

– Znalezienie doskonałego miejsca w dużych aglomeracjach miejskich jest w zasadzie niemożliwe – tłumaczy dyrektor Kosarewicz. – Potrzebny jest bowiem nie tylko teren o odpowiedniej wielkości, minimum 1 ha, ale także dostojne otoczenie zapewniające równocześnie ciszę, z dużą ilością zieleni, doskonałą komunikacją (drogi, PKP, komunikacja miejska), a także drobną infrastrukturą niezbędną do codziennego życia w bezpośrednim sąsiedztwie, jak np. sklep, szkoła, apteka czy przedszkole. Bardzo istotnym elementem jest także gwarancja krajobrazu, co oznacza, że zarówno dziś, jak i za 30 lat widok z naszego okna będzie taki sam lub ładniejszy od tego obecnego.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej