Na osiem prezydenckich miast na Dolnym Śląsku, w dwóch nie ma jeszcze prezydentów. W najbliższą niedzielę dogrywka będzie w Jeleniej Górze, gdzie  zmierzą się Jerzy Łużniak z Koalicji Obywatelskiej, który dwa tygodnie temu zdobył 45,55 proc. głosów i Krzysztof Mróz z PiS z poparciem 23,50 proc. W Legnicy II tura też jest konieczna. Urzędujący prezydent Tadeusz Krzakowski otrzymał 42,52 proc. głosów, a Jarosław Rabczenko z KO – 26,57 proc.

Emocje wyborcze będą jeszcze w 43 innych gminach na Dolnym Śląsku. W 29 z nich trzeba wybrać burmistrza, a w 14 – wójta.

Walka jest zacięta m.in. w gminie Długołęka, gdzie o fotel wójta walczą były wrocławski radny Wojciech Błoński i Iwona Agnieszka Łebek.

Gdzie w niedzielę wyborcy będą szli do urn?

W Bielawie w powiecie dzierżoniowskim o fotel burmistrza walczą: Piotr Łyżwa Andrzej Hordyj. W Łagiewnikach, o stanowisko wójta: Jarosław Tyniec i Artur Szczurkowski, w Niemczy o stanowisko burmistrza: Monika Szymańska-Śledź i Jarosław Węgłowski, w Piławie Górnej o stanowisko burmistrza: Zuzanna Bielawska i Krzysztof Chudyk.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej