Wojciech Kościelniak, reżyser „Mistrza i Małgorzaty”, największego hitu Teatru Muzycznego Capitol, wraca do Wrocławia z „Blaszanym bębenkiem” wg powieści Grassa. W głównej roli Oskara zobaczymy dwie aktorki-lalkarki: Agatę Kucińską i Katarzynę Pietruską, która zasiliła zespół tej sceny.

- Po premierze „Mistrza i Małgorzaty” umówiliśmy się z Wojtkiem Kościelniakiem na kolejny spektakl za pięć lat - mówi Konrad Imiela, szef Capitolu. - Teraz ten plan realizujemy. „Blaszany bębenek” odzwierciedla nasz pomysł na program - chcemy w Capitolu pokazywać istotną literaturę, zadawać ważne pytania. Teatralny „Bębenek”, który Wojtek nazwał wodewilem, to spektakl, który nieprzypadkowo tworzymy w tym miejscu i w tym czasie, bo jest komentarzem do współczesności.

Kościelniak jest autorem scenariusza, tekstów piosenek i reżyserem spektaklu, muzykę do niego napisał Mariusz Obijalski, choreografię przygotowała Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię i kostiumy Anna Chadaj, za reżyserię świateł odpowiada Tadeusz Trylski, a za projekcje Jakub Lech. Teatr przygotowuje też wystawy inspirowane premierą - na Capitolowym podwórku zostanie wyeksponowany obraz „Węgorze” namalowany przez Pawła Baśnika, a we foyer stanie instalacja Pawła Romańczuka „Przed wojną wszyscy byliśmy z blachy”, inspirowana dźwiękiem blaszanego bębenka.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej