Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo przeciwko 45-letniemu Grzegorzowi K., który jest podejrzany o to, że na terenie powiatu bolesławieckiego dopuścił się dwóch gwałtów.

Do przestępstw doszło w czerwcu i w lipcu 2009 roku w powiecie bolesławieckim. "Sposób działania sprawcy był za każdym razem podobny. Mężczyzna zaciągał swoje ofiary w zarośla, gdzie stosując przemoc oraz groźby doprowadzał je do obcowania płciowego. W ten sposób pokrzywdzone zostały przez niego dwie dziewczynki w wieku 13 lat" - informuje jeleniogórska prokuratura.

Policja długo - bo 9 lat - szukała podejrzanego o te gwałty. "Pomimo przeprowadzonego na szeroką skalę śledztwa i intensywnych czynności procesowych, sprawca nie został wówczas wykryty. Niezależnie od powyższego, zidentyfikowane ślady biologiczne pochodzące od sprawcy zarejestrowano w krajowej bazie danych DNA prowadzonej przez Zakład Biologii Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Głównej Policji w Warszawie" - informuje prokuratura.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej