Klienci biura są aktualnie na wczasach w Grecji (Korfu), Bułgarii (Słoneczny Brzeg) i Albanii (Ksamil).

„W związku z zaistniałą sytuacją Marszałek Województwa Dolnośląskiego natychmiast podjął zdecydowane kroki w celu organizacji planowego powrotu Podróżnych do kraju. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego w porozumieniu z Ubezpieczycielem organizuje loty powrotne Klientów niewypłacalnego Biura Podróży do Polski” - informuje Michał Nowakowski z urzędu marszałkowskiego.

Według wstępnych szacunków koszt powrotu turystów wyniesie ok. 600 tys. zł. Zostanie on pokryty z polisy ubezpieczeniowej. Pierwszy planowy powrót grupy polskich podróżnych został zaplanowany na piątek 21 września w godzinach wieczornych.

W wydanym oświadczeniu urząd marszałkowski pisze: "Należy podkreślić, że kierownictwo Biura Podróży zwróciło się o pomoc do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i pozostaje z nami w stałym kontakcie. Biuro Millennium Travel International zarejestrowane jest w spisie organizatorów turystyki prowadzonym przez Urząd od 2011 roku. Dotąd Biuro nie wykazywało problemów z kondycją finansową. Imprezy turystyczne, które miały odbyć się zgodnie z ofertą Biura Podróży po dniu 20 września 2018 r., zostały wstrzymane".

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej