- Do zachodniej Polski zagląda zachód - powiedział premier Mateusz Morawiecki na otwarciu nowego odcinka trasy ekspresowej S3.

30-kilometrowy odcinek połączył Kaźmierzów na Dolnym Śląsku z Nową Solą w woj. lubuskim. Według planów ten odcinek miał być gotowy przed wakacjami.

"Oddane dziś do użytku dwa odcinki, od węzła Nowa Sól Południe – do węzła Gaworzyce (16,4 km) oraz od węzła Gaworzyce do węzła Kaźmierzów (16,9 km) zrealizowano kosztem ok. 803 mln zł przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Powstała dwujezdniowa droga ekspresowa, na którą można wjechać poprzez jeden z pięciu węzłów drogowych: Nowa Sól Południe, Nowe Miasteczko, Gaworzyce, Głogów Zachód i Głogów Południe" - informuje GDDKiA w komunikacie prasowym.

To kolejny fragment ekspresówki, który otwarto w ostatnich miesiącach. Dwa tygodnie temu oddano do użytku 10-kilometrowy odcinek, który połączył węzeł Lubin Północ z węzłem Lubin Południe, a od 25 czerwca 2018 r. korzystamy z prawie 24-kilometrowego fragmentu trasy S3 od węzła Lubin Południe do węzła Legnica Południe, gdzie nastąpiło połączenie drogi ekspresowej z autostradą A4.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej