Minister była w Lutyni w kwietniu i wtedy zadeklarowała, że pojawi się tam także we wrześniu na otwarciu nowego zespołu szkolno-przedszkolnego im. Jana Pawła II.

W poniedziałek z kilkoma pierwszoklasistami i w towarzystwie kamer podziwiała budynek, w którym mieszczą się podstawówka, przedszkole i żłobek, a także m.in. siłownia, nowoczesne klasy, a obok place zabaw.

To największa dotychczas inwestycja gminy Miękinia. Była realizowana trzy lata i kosztowała ponad 22 mln zł, z czego niemal połowa pochodziła z dotacji rządowych i unijnych. W pobliskich Pisarzowicach trwa z kolei rozbudowa istniejącej podstawówki, którą gmina w całości sfinansowała z własnych środków (zapłaciła 5 mln zł).

Rok Niepodległej

Rok szkolny w nowej sali gimnastycznej minister edukacji narodowej powitała z uczniami, nauczycielami i rodzicami. Byli też przedstawiciele wojska, policjanci, nadleśniczy, sołtysi i księża (jeden z nich poświęcił szkolę). W pierwszych rzędach zasiedli także: dolnośląski kurator oświaty z PiS Roman Kowalczyk, poseł PiS Jacek Świat i wojewoda dolnośląski Paweł Hreniak.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej