Koalicyjny komitet Rafała Dutkiewicza - Sojusz dla Wrocławia, grupujący ludzi obecnego prezydenta miasta, Unii Europejskich Demokratów i SLD, oficjalnie zainaugurował w środę swoją kampanię wyborczą. 

- Jesteśmy gwarantem tego, że Wrocław będzie dobrze i stabilnie rozwijającym się miastem. A także tego, że wrażliwość społeczna będzie charakteryzowała kolejną kadencję - mówił prezydent Dutkiewicz. - Będziemy chcieli uwspólnić Wrocław. Udowodnić, że po to budowaliśmy miasto europejskie, demokratyczne i nowoczesne, żeby mieszkańcom żyło się w nim jak najlepiej i byli jak najuważniej wysłuchiwani.

W wyborach 2018 Nowocześni z Dutkiewiczem

Przewodniczący prezydenckiego komitetu przedstawił w środę liderów jego list w wyborach do rady miejskiej. W okręgu nr 1 (Stare Miasto, Przedmieście Świdnickie, Nadodrze, Grabiszynek) otwierać ją będzie radny obecnej kadencji Dominik Kłosowski (SLD). Kolejni radni, związani z obecnym klubem prezydenckim - Bohdan Aniszczyk i Jarosław Krauze będą liderami list w okręgach nr 2 (Swojczyce, Ołbin, pl. Grunwaldzki, Biskupin) i nr 3 (Powstańców Śląskich, Huby, Borek).

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej