Budowę drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka Morawiecki zapowiedział w maju na spotkaniu z mieszkańcami Bystrzycy Kłodzkiej. Obietnicę szefa rządu nagrodzili oni gromkimi brawami, tak samo jak deklarację, że projekt trasy będzie gotowy na przełomie grudnia i stycznia.

Morawiecki zapowiada budowę

– Prace będzie można rozpocząć za półtora roku – zakomunikował wówczas Morawiecki, zaskakując nie tylko słuchaczy, ale także Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Przez wiele lat zapewniała ona, że taka inwestycja nie będzie realizowana. Nie przekonały jej liczne protesty i blokady, które już w 2014 r. organizował Marcin Kożuchowski, bo na krajowej „ósemce” stracił żonę. Nie przekonał Andrzej Duda, który w maju 2015 r. jako kandydat na prezydenta RP podpisał deklarację poparcia budowy S8 z Wrocławia do granicy, w której zapewnił, że „po wyborze na urząd prezydencki będzie aktywnie zabiegał o kompleksową realizację tej inwestycji – w razie konieczności wykorzysta przysługujące mu prerogatywy, które umożliwią ustawowe zabezpieczenie środków na jej budowę”.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej