To świetna wiadomość dla wrocławian, którzy chcieliby pozbyć się ogrzewania węglowego, ale obawiają się wyższych rachunków za ciepło. Program obejmie także osoby, które już wymieniły piece, ale od stycznia 2018 r.

Na 2 tys. zł netto na pół roku może liczyć samotnie mieszkająca osoba, która wymieni piec np. na ogrzewanie elektryczne w mieszkaniu o powierzchni 50 m kw., a jej dochody miesięczne nie przekraczają 1268 zł. W sytuacji, gdy ma 1902 zł, miasto dopłaci do rachunku za ogrzewanie 1755,89 zł, a przy dochodzie do 3487 zł – 1032,87 zł. Na takie wsparcie mogą też liczyć rodziny, w których dochód na osobę nie przekracza 2570 zł na osobę.

Po pomoc wrocławianie będą zgłaszać się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który najpierw przeprowadzi wywiad środowiskowy, a potem wyda decyzję o przyznaniu pieniędzy. Kolejne wnioski trzeba będzie składać co pół roku.

To jeden z tekstów, do których dostęp mają tylko nasi stali Czytelnicy

Twoje sprawy, nasza praca. Subskrybuj za pół ceny i czytaj Wyborcza.pl

Wyborcza.pl to dziennikarze w całej Polsce. Piszemy o tym, co ważne dla Ciebie, Twojej okolicy, Polski i świata. Zyskaj dostęp do tej codziennej porcji niezbędnych informacji.