Umowa partnerska projektu „Zintegrowani" z dziesięcioma gminami na terenie całego województwa została podpisana w czwartek, 10 maja. W uroczystości wziął udział marszałek województwa dolnośląskiego, Cezary Przybylski:

- Projekt kierujemy do osób niepełnosprawnych i absolwentów ostatnich dwóch lat ośrodków szkolno-wychowawczych. Chcemy, by po zakończeniu edukacji osoby te nie były wykluczone z życia społecznego, a przystosowywały się do niego, zdobywały nowe kompetencje i wiedzę na temat poruszania się na rynku pracy i w zwykłym codziennym życiu - tłumaczy. 

Pieniądze, prawie 13 mln zł, zostały pozyskane z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wraz z wkładem własnym gmin całkowita wartość projektu wynosi 13 mln 650 tys. zł.

Dofinansowanie otrzyma 12 specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych w powiatach: głogowskim, górowskim, jaworskim, lwóweckim, oleśnickim, średzkim, ząbkowickim, Jeleniej Górze, Legnicy i we Wrocławiu. 

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.