Zabytkowa willa, w której mieszkał Paul Ehrlich, znany przedwojenny architekt żydowskiego pochodzenia, mieści się przy ul. Jastrzębiej 18-20.

– Przechodnie zazwyczaj mogą jedynie na nią popatrzeć. Budynek nigdy nie był publicznie otwarty: najpierw był prywatnym domem, później m.in. szkołą teatralną – mówi Agata Ganiebna, prezes Fundacji HA, która w dawnym domu Ehrlicha prowadzi niepubliczną szkołę podstawową Szalom Alejchem. – Nieustannie staramy się przywracać pamięć o Ehrlichu i jego wrocławskich projektach. A jest ich bardzo dużo. To np. kamienica w rynku, w której do niedawna mieścił się Empik, budynek przy ul. Świdnickiej, w którym jest dziś Bistro Dinette, czy też kamienica przy ul. Włodkowica, gdzie mieści się m.in. klubokawiarnia Cocofli.

Organizowane przez szkołę Święto Domu będzie miało formę rodzinnego pikniku.

Ganiebna: – Zapraszamy wszystkich, którzy nas znają, lub chcą poznać, są nam życzliwi i nas ciekawi. Śniadanie – m.in. humusy czy wariacje z macą koszerną – zostanie przygotowane wspólnie przez uczniów, rodziców, nauczycieli i uczestników pikniku.

Artykuł dostępny tylko w prenumeracie cyfrowej Wyborczej

Wypróbuj cyfrową Wyborczą

Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej