Zasady współpracy omówiono w czasie spotkania na Stadionie Wrocław. Wzięli w nim udział przedstawiciele gmin, miast oraz klubów piłkarskich.

- W projekt zaangażowaliśmy samorządy, które pomagają klubom w funkcjonowaniu poprzez udostępnienie infrastruktury i przekazywanie środków. To lokalne władze mają koordynować naszą współpracę. Śląsk jest rozpoznawalny we Wrocławiu, ale chcemy też wyjść poza stolicę Dolnego Śląska i tam budować naszą tożsamość. Zależy nam na monitorowaniu zdolnych piłkarzy z regionu, by mogli oni spróbować sił w Śląsku. Chcemy też regularnie na naszych obiektach szkolić trenerów z lokalnych klubów - mówił Marcin Przychodny, prezes Śląska.

Porozumienie zakłada m.in. realizację wspólnego programu szkoleniowego, opartego o wytyczne kadry szkoleniowej Śląska i jego Akademii Piłkarskiej, organizację konferencji poprawiających kwalifikacje trenerów oraz szkolenie dzieci i młodzieży w gminach biorących udział w programie.

Twoja przeglądarka nie ma włączonej obsługi JavaScript

Wypróbuj prenumeratę cyfrową Wyborczej

Pełne korzystanie z serwisu wymaga włączonego w Twojej przeglądarce JavaScript oraz innych technologii służących do mierzenia liczby przeczytanych artykułów.
Możesz włączyć akceptację skryptów w ustawieniach Twojej przeglądarki.
Sprawdź regulamin i politykę prywatności.