Przeprowadzenie warsztatów z samoobrony „Bezpieczna kobieta w bezpiecznym otoczeniu” oferuje Komenda Miejska Policji we Wrocławiu. W opisie zajęć informowano: „Program przeznaczony jest dla czynnych zawodowo kobiet, które w swoim środowisku mogą być narażone na przemoc. (...) Zadaniem policjantów prowadzących szkolenia i spotkania jest kształtowanie właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia”.

Jedna z wrocławskich firm skorzystała z możliwości i wysłała swoje pracownice na warsztaty z samoobrony. Składają się one z pięciu spotkań podzielonych na część teoretyczną i praktyczną. Podczas pierwszej kobiety wzięły udział w pogadance prowadzonej przez funkcjonariusza oraz prezentacji.

– Zdziwiło nas, że od początku skupialiśmy się tylko na gwałcie. A przecież do kradzieży czy zaczepiania kobiet dochodzi częściej niż do gwałtów w ciemnej uliczce – opowiada jedna z kobiet prosząca o anonimowość.

To jeden z tekstów, do których dostęp mają tylko nasi stali Czytelnicy

Twoje sprawy, nasza praca. Subskrybuj za pół ceny i czytaj Wyborcza.pl

Wyborcza.pl to dziennikarze w całej Polsce. Piszemy o tym, co ważne dla Ciebie, Twojej okolicy, Polski i świata. Zyskaj dostęp do tej codziennej porcji niezbędnych informacji.