W listopadzie 2016 r. miejscy radni zmienili obowiązujące od 2015 r. przepisy parku kulturowego. W uchwale znalazł się zakaz działalności erotycznej w lokalach gastronomicznych czy imprezowych. Na Starym Mieście nie można również nagabywać przechodniów – nie tylko do skorzystania z usług erotycznych, ale i jakichkolwiek innych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Foodtrucki zamiast erotyki w centrum. Radni przegłosowali zmiany w parku kulturowym

Przepis był wymierzony w kluby typu Cocomo, a także hostessy z parasolkami, które – czasem agresywnie – zachęcały do wizyty w nocnym klubie. Projekt zmian pozytywnie zaopiniowała wojewódzka konserwatorka zabytków Barbara Nowak-Obelinda.

Nowe przepisy zostały jednak zaskarżone przez jednego z właścicieli kamienic na Starym Mieście. Zarzucił on uchwale, że nie służy ona wcale ochronie krajobrazu w parku kulturowym. – W świetle celów ochrony krajobrazu kulturowego obojętne jest, jaka działalność będzie prowadzona wewnątrz lokali poszczególnych budynków – przekonywał skarżący.

To jeden z tekstów, do których dostęp mają tylko nasi stali Czytelnicy

Twoje sprawy, nasza praca. Subskrybuj za pół ceny i czytaj Wyborcza.pl

Wyborcza.pl to dziennikarze w całej Polsce. Piszemy o tym, co ważne dla Ciebie, Twojej okolicy, Polski i świata. Zyskaj dostęp do tej codziennej porcji niezbędnych informacji.