
Tragedia w Świebodzicach, zawaliła się kamienica (Andrzej Dobkiewicz)
O godz. 8.50 mieszkańcy sąsiednich budynków w centrum Świebodzic usłyszeli hałas. Potem ściany zaczęły się sypać na okoliczne budynki i ulicę.
Więcej zdjęć oraz wideo z akcji w Świebodzicach na Świdnica24.pl [ZOBACZ]
W budynku zameldowanych było 17 osób, część wyszła, zanim doszło do tragedii, dziesięć osób wyciągnięto, sześć - trzech mężczyzn, kobieta i dwoje dzieci - nie przeżyło.
Cała kamienica miała sześć mieszkań, ale jedno było w remoncie.
Tragedia w Świebodzicach. Poszukiwania ofiar
Najdłużej trwały poszukiwania 54-letniego mężczyzny, który mieszkał na parterze. Znalezienie jego ciała potwierdzono chwilę po godz. 21. Mimo tego, strażacy wciąż pracowali, by mieć pewność, że znaleźli wszystkich.
Rano rzecznik straży pożarnej potwierdził nam, że akcja się zakończyła i nie znaleziono więcej ofiar. Teren jest już zabezpieczony, nie grożą mu zawalenia. Ostatnia ściana została wyburzona.
Wypróbuj cyfrową Wyborczą
Nieograniczony dostęp do serwisów informacyjnych, biznesowych, lokalnych i wszystkich magazynów Wyborczej