Krzysztof Domarecki

8/11

86 miejsce w rankingu 'Forbes'. W ubiegłym roku - 46. Majątek - 210 mln zł.

Jest założycielem i głównym akcjonariuszem Grupy Selena, holdingu spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej na całym świecie (m.in. marki tytan i artelit). W skład Grupy wchodzi 30 spółek w 18 krajach na całym świecie. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, USA, Turcji oraz w Hiszpanii.

Firma jest dziełem Krzysztofa Domareckiego. Tak wspominał początki: - W latach 80. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego zajmowałem się prawem konstytucyjnym. Po zmianie systemu wielu pracowników uczelni zajęło się gospodarką, bo z pensji uczelnianych trudno było wyżyć. Mieszkałem w hotelu asystenckim, a szansę na zdobycie mieszkania miałem dopiero za 28 lat.

Rekord montażu przy użyciu zimowej piany pistoletowej Tytan Professional firmy Selena. Montażyści zdobyli najwyższy szczytu obu Ameryk - Aconcagua w Argentynie (6962 m n.p.m.) i zamontowali okno na wysokości blisko 7 tysięcy metrów n.p.m

 

W 1987 wspólnie z kolegami z Politechniki Wrocławskiej założył Technimeksa i zajął się sprzedażą sprzętu komputerowego. W 1992 r. wspólnicy rozstali się, a on zajął się branżą budowlaną. Wtedy powstała Selena. - Moja firma bardzo szybko odniosła sukces. Po dwóch latach mieliśmy już 30 proc. rynku silikonów - mówił Domarecki.

 

Przełomowe momenty? Domaracki: - Pierwszym była już sama decyzja o stworzeniu własnej marki, w sytuacji, gdy wszyscy marzyli o tym, by korzystać ze sprawdzonej, zachodniej. Kolejnym ważnym momentem było wejście na rynek międzynarodowy. I w końcu wejście na giełdę w 2008 r.

Teraz Selena jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. W ofercie posiada również piany, uszczelniacze, kleje, produkty do hydroizolacji, systemy ociepleń, zamocowania oraz produkty komplementarne.

Wszystkie zdjęcia
  • Dariusz Miłek
  • Przemysław i Radosław Koelner
-->
Więcej tematów - Wrocław
Wiadomości z Wroclawia
Magazyn Wrocław
Imprezy we Wrocławiu
Sport we Wrocławiu
Komunikacja we Wrocławiu