Katarzyna Hawrylak-Brzezowska

1/11

Po 25 latach na emeryturę odchodzi Katarzyna Hawrylak-Brzezowska. To ona zorganizowała biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków i kierowała nim - za prezydentury Bogdana Zdrojewskiego, Stanisława Huskowskiego i Rafała Dutkiewicza.

Na obszarze Wrocławia miejski konserwator wykonuje zadania wojewódzkiego konserwatora zabytków - przede wszystkim uzgadnia projekty remontów i przebudów zabytkowych budynków, albo obiektów położonych na zabytkowym obszarze (np. Stare Miasto, Biskupin, Sępolno, Przedmieście Oławskie). Nie może tylko wpisywać zabytków do rejestru, nie zajmuje się też sprawami archeologii. Zajmuje się też rozdzielaniem pieniędzy z budżetu, przeznaczonych na konserwację zabytków.

Hawrylak-Brzezowska jest córką Jadwigi Grabowskiej-Hawrylak, wybitnej architektki. W 1973 r. ukończyła Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej.

05.07.2013 Wroclaw . Katarzyna Hawrylak - Brzozowska konserwator miejski Wroclawia otrzymala z rak Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego medal Gloria Artis . Otwarcie Kaplicy Hochberga . 
Fot . Kamila Kubat / Agencja Gazeta 
SLOWA KLUCZOWE:
kaplica Hochberga Katarzyna Hawrylak - BrzozowskaFot. Kamila Kubat / Agencja Gazeta

Jej następczynią będzie Agata Chmielowska, doktorantka na Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, która w zeszłym roku wygrała konkurs na zastępcę MKZ.

Wszystkie zdjęcia
  • Kolor Dworca Głównego
  • Program ratowania Wuwy
  • Remont kaplicy Hochberga
  • Bitwa o domofon w kamienicy
  • Zaułek Solny
  • Kamienica przy ul. Prusa
  • Nadbudowa kamienicy przy ul. Ruskiej
-->
Tematy ważne dla Wrocławia
Strajk nauczycieli
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Nieruchomości
Ludzie
Więcej tematów - Wrocław
Wiadomości z Wroclawia
Magazyn Wrocław
Imprezy we Wrocławiu
Sport we Wrocławiu
Komunikacja we Wrocławiu