Władimir Greczniew, Rosja

2/7

Fot. Internet

Pół roku później Śląsk ściągnął kolejnego obcokrajowca - Władimira Greczniewa. Rosyjski pomocnik miał imponujące CV. Jeszcze przed rozpadem ZSRR, w latach 1983-1991 występował w tamtejszej Wyższej Lidze, w której rozegrał 142 mecze i strzelił 37 goli, najpierw jako zawodnik CSKA Moskwa, a następnie Torpedo Moskwa. Z tym drugim klubem w 1986 roku zdobył Puchar ZSRR.

- Po pierwszych zajęciach myślałem, że będę musiał wezwać karetkę, taki był osłabiony. Gdy jednak na drugi dzień dostał piłkę zagrał tak, że buty mi z wrażenia spadły - wspominał na łamach ''Przeglądu Sportowego'' Romuald Szukiełowicz, który wtedy prowadził wrocławską drużynę.

Greczniew w Śląsku grał półtora sezonu i choć odpowiadał za kreowanie gry, to dał się także poznać jako zawodnik niezwykle skuteczny. W sumie w 38 meczach w barwach WKS-u strzelił 18 bramek. To bez wątpienia jeden z najlepszych obcokrajowców w historii wrocławskiego klubu.

Po odejściu ze Śląska, Greczniew przez dwa lata z powodzeniem występował w Beitarze Jerozolima. Rozegrał w nim 83 mecze i strzelił 32 bramki. W sezonie 1992/1993 zdobył z Beitarem mistrzostwo Izraela.

Pod koniec lat 90. wychowanek Dynama Moskwa został skazany na karę więzienia za oszustwa finansowe na rynku nieruchomości.

Greczniew w Śląsku:

1990/91 - I liga 11-7

1991/92 - I liga 27-9

Wszystkie zdjęcia
  • Favio Norberto Marozzi, Argentyna
  • Władimir Greczniew, Rosja
  • Ronald Sibanda i Morgan N`Kathazo, Zimbabwe
  • Shadi Abu-Dib, Izrael
  • Ryota Morioka, Japonia
  • Wrocławscy stranieri
-->
Więcej tematów - Wrocław
Wiadomości z Wroclawia
Magazyn Wrocław
Imprezy we Wrocławiu
Sport we Wrocławiu
Komunikacja we Wrocławiu