Wojewódzki Szpital Specjalistyczny, ul. Kamieńskiego

2/9

Fot. Tomasz Szambelan

Płatny parking dla pacjentów działa już od siedmiu lat. - Wprowadziliśmy opłaty nie po to, by zarabiać na pacjentach, ale aby nie rozjeżdżali nam całego terenu - tłumaczy Paweł Tarasiński z administracji szpitala. - Podam przykład: wiadomo, że w pierwszej kolejności odśnieża się lądowisko dla helikopterów, podjazd dla karetek i dojazd do głównego wejścia. I zdarzało się, że ludzie potrafili zaparkować auto na lądowisku.

12.02.2013 Wroclaw , Parking przy Wojewodzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Kaminskiego . Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: parking szpital kaminskiegoParking przy szpitalu przy ul. Kamieńskiego. Fot. Tomasz Szambelan

Niedawno parking został przez operatora, firmę Gamedia z Legnicy, unowocześniony i jest w pełni monitorowany. - Jeśli ktoś z pracowników źle zaparkuje, możemy łatwo ustalić winowajcę i przeprowadzić dyscyplinującą rozmowę. W ostateczności grozimy odebraniem karty parkingowej, ale dotąd nie musieliśmy tego zrobić - mówi Tarasiński.
Niepełnosprawni ruchowo parkują za darmo, wkrótce przy szpitalu pojawią się przeznaczone dla nich miejsca oznakowane niebieskimi kopertami.
Pacjenci i odwiedzający mogą za darmo podjechać na parking na 15 minut, każda godzina postoju kosztuje 3 zł. - Ale 100 metrów dalej, przy pętli autobusu 144, miasto wybudowało wielki parking. Opłaca się więc podjechać pod szpital na chwilę, a potem zaparkować na tym bezpłatnym parkingu.

12.02.2013 Wroclaw , Parking przy Wojewodzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ulicy Kaminskiego . Fot. Tomasz Szambelan / Agencja Gazeta  SLOWA KLUCZOWE: parking szpital kaminskiegoFot. Tomasz Szambelan

Zobacz więcej na temat: