Fot. printscreen

 

Wrocławskie Podróże Kulinarne założył Piotr Gładczak (na zdjęciu u góry) w poszukiwaniu pysznego jedzenia w stolicy Dolnego Śląska. "Każdą wizytę staram się wam przedstawić w barwny sposób, aby czasami zachęcić, a w innym wypadku przestrzec przed fatalnym jedzeniem.  Uwielbiam poznawać nowe smaki, staram się rozwijać z każdą kulinarną podróżą. Nie stronię od streetfoodowego jedzenia w food truckach, chętnie odwiedzam bary mleczne, aby przenieść się wspomnieniami do dzieciństwa, ale równocześnie staram się nadążać na rozwojem wrocławskiej gastronomii" - czytamy na stronie.

 

Blog Day 2016Fot. printscreen

 

Blog Kuchnia turz turz załozyła Olga, która studiuje biologię na Uniwersytecie Wrocławskim. O sobie pisze tak: "W styczniu 2015 r. postanowiłam zmienić dietę i zacząć uprawiać sport. O dziwo udało się. Potem zaczęło mi się nudzić. Zawsze chciałam mieć własną piekarnię. Kacper wymyślił mi nazwę: Piekarenka turz turz. Piekarni nie ma, ale nazwa została - na blogu." Na stronie znajdziemy ciekawe przepisy i pyszne zdjęcia.

 

Blog Day 2016Fot. printscreen

 

Food2 (czyli "jedzenie do kwadratu") to blog Łukasza. "Siedzenie przy garach było mi w zasadzie pisane od kołyski. Musiałem w końcu sobie jakoś radzić ze względu na swoje wybredne podniebienie. Obok zainteresowań kulinarnych moją drugą największą pasją są podróże ? idę tam, gdzie tylko stopy mnie poniosą" - pisze na stronie. W przyszłości Łukasz chciałby mieć własną restaurację lub cukiernię oraz wydać książkę kucharską. Na razie pomysłami dzieli się na blogu.

 

Blog Day 2016Fot. printscreen

 

Z kolei strona Mała Cukierenka skupia się na słodkościach. Założyła ją wrocławianka Natalia, która w sieci pisze o tym, jak przygotować ciastka, torty i inne desery. "Chcę zachęcić do pieczenia i sprawić, że będzie łatwiejsze - pisze autorka. Na blogu znajdziemy przepisy bez glutenu albo takie, do których nie potrzeba miksera, na przykład ciasto bananowe czy dyniowe.

 

Blog Day 2016Fot. printscreen

 

Blog Moje Bistro to "kuchnia domowych inspiracji" założona przez Kingę. Znajdziemy tu przepisy kuchni azjatyckiej, ryby i owoce morza czy inspiracje świąteczne - na przykład ciasta na Wielkanoc.

Tematy ważne dla Wrocławia
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Tematy ważne dla Wrocławia
Ludzie