Dzień Trójkąta na Przedmieściu Oławskim

5/8

MIECZYSŁAW MICHALAK

Na wyłączonym z ruchu fragmencie ulicy Komuny Paryskiej przy zbiegu z ulicą Kościuszki stanie sąsiedzka strefa relaksu, w której będzie można zjeść posiłek, spotkać twórców i instytucje działające na osiedlu i zagrać w grę miejską napisaną dla Przedmieścia. W planie są akustyczny koncert w Muzeum Architektury, spotkania, czytane performatywne w nietypowej lokalizacji i wieczorne afterparty na Placu Społecznym. W osiedlowych kawiarniach będą "trójkątne" przysmaki w specjalnych cenach, a wytrwali kolekcjonerzy w ośmiu miejscach na Przedmieściu będą mogli zdobyć pieczątki i wziąć udział w loterii. Te miejsca, to Droga Mleczna, Folgujemy, Krasnolód, Look Cafe, On Zmywa, Pizzasso, Pracownia Komuny Paryskiej 45 i Sąsiedzka Strefa Relaksu. Lokale oznaczone specjalnymi trójkątnymi symbolami będą otwarte dłużej niż zwykle.

Z okazji Dnia Trójkąta przez całą sobotę będzie bezpłatny wstęp do Muzeum Etnograficznego (godz. 10-18), a w bistro Pizzasso stanie wystawa archiwalnych zdjęć prezentująca tradycje kulinarne Przedmieścia Oławskiego (godz. 12-21.30). Pracownia Komuny Paryskiej 45 zaprasza od godz. 10.30 do 12 na projekcje filmów animowanych dla dzieci, a Atelier Maszynownia na sąsiedzkie spotkanie przy dziełach Roberta Bachmanna na specjalnie zaaranżowanym przez artystę podwórku (Traugutta 97, godz. 16-23). W Buck Studio mieszkańcy wraz z architektami zastanowią się jak ulepszyć swoje osiedle (Chudoby 8, godz. 10-15), a Przepis Na Dobrą Zabawę organizuje w o południa do godz. 14 warsztaty cukiernicze dla dzieci (Kościuszki 141, zapisy: przepiswroclaw@gmail.com). Godzinę dłużej w Angel River (Walońska 11) wrocławski przewodnik Michał Kaczmarek opowiadać będzie o Przedmieściu i rzece Oławie, odbywać się będzie także quiz z nagrodami. Start o każdej pełnej godzinie (na zdjęciu Muzeum Etnograficzne).

06.04.2016 Wroclaw . Przedmiescie Olawskie - letni Palac Biskupow Wroclawskich na Placu Zgody , dzis Muzeum Etnograficzne .
fot . Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta 
SLOWA KLUCZOWE:
przedmiescie olawskie  trojkat architektura plac zgody palac letnin biskupow wroclawskich muzeum etnograficzne
TOMASZ PIETRZYK

Dzień Trójkąta

* Sobota, godz. 11-22

* Sąsiedzka Strefa Relaksu, g. 11-20; poczęstunek (g. 15-18), spotkanie z mieszkańcami (g. 15-16), dyskusja o wizerunku Przedmieścia (g. 16), spacer architektoniczny (g. 15).

* Folgujemy, g. 11-12: rozmowa z A. Dubaniowską, mieszkanką Przedmieścia.

* Krasnolód, g. 12-13: Trójkąt i mity z nim związane, spotkanie z socjologiem J. Żurko

* Pracownia Komuny Paryskiej 45, g. 13-14: prezentacja działań sąsiedzkich i twórczości młodych artystów z Trójkąta

* Świetlik, g. 14-15 (Kościuszki 160): performatywne czytanie książki o Przedmieściu: P. Wosik, M. Bąkowski, M. Bajor.

* Muzeum Etnograficzne, g. 18-19: koncert Zuzanny (etno)

* Przestrzeń Kreatywna, g. 20-22: muzyczne afterparty

* Trójkąt Kulinarnie: Droga Mleczna, 11.30-18, Krasińskiego 32; Folgujemy, 9-21, Kniaziewicza 16; Krasnolód, Komuny Paryskiej 10; Look Cafe, 10-20, Kościuszki 86/1a, On Zmywa, 10-18, Prądzyńskiego 37/1a; Pizzasso 9-21, Traugutta 96

Wszystkie zdjęcia
  • wROCK for Freedom - Legendy Rocka w Zajezdni
  • Trwają 5. urodziny Kina Nowe Horyzonty
  • Piątek w mieście: oprowadzanie, badania i koncerty
  • Wszystko o domu na Stadionie Wrocław
  • Dzień Trójkąta na Przedmieściu Oławskim
  • Sobota w mieście: targ, stare samochody, czytania i spacery
  • Dzień Kultury Żydowskiej
-->
Tematy ważne dla Wrocławia
Wielkanoc
Strajk nauczycieli
Magazyn Kuchnia
Tematy
Miejsca
Nieruchomości
Ludzie
Więcej tematów - Wrocław
Wiadomości z Wroclawia
Magazyn Wrocław
Imprezy we Wrocławiu
Sport we Wrocławiu
Komunikacja we Wrocławiu