WARTO

Co jest grane 24

6472 imprez dziś
Do poczytania
Nie przegap!
 • Wernisaż. HOT DOG. Stani (Stanisław Jan Borowski)

  Wernisaż. HOT DOG. Stani (Stanisław Jan Borowski)

  wernisaż

  Wernisaż wystawy "HOT DOG" w Galerii Versus w ramach Play with Glass – Europejskiego Festiwalu Szkła Stani to artysta przez duże "A", niekwestionowany mistrz obróbki szkła i twórca rzeźb znajdujących się w kolekcjach i zbiorach sztuki na całym świecie. Szkło jest jego pasją, a zamiłowanie do tego materiału jest wpisane w jego kod genetyczny! Staniego znam już kilkanaście lat i wielokrotnie miałam okazję spędzać z nim czas w Studio Borowski, gdzie powstają jego obiekty. Jako niemalże rówieśnicy i artyści mamy podobne płaszczyzny porozumienia. Przegadane dziesiątki godzin, mnóstwo czasu spędzonego wspólnie przy warsztacie szklarskim, chwile radości i frustracji, zmęczenia i euforii… to wszystko dało mi odwagę, aby zaprosić Staniego i jego sztukę do kameralnej przestrzeni Galerii Versus. Prace zaprezentowane na wystawie "HOT DOG" wymykają się klasycznemu pojęciu szklanej rzeźby. Perfekcyjnie ukształtowane szkło często połączone jest z drewnem, metalem, ceramiką, a mocne, zdecydowane kolory oddają witalność twórczą i niczym nieskrępowaną wyobraźnię artysty. Dodatkowo szczypta humoru, lekkie "przymrużenie oka" i nieoczywiste nawiązania do otaczającego świata pokazują to, co cenię w Stanim najbardziej: wrażliwość i niezwykłą wnikliwość w obserwacji tego, co dzieje się wokół nas. Pati Dubiel Stani (Stanisław Jan Borowski) urodzony w Polsce w 1981; w 1983 roku wraz z rodzicami wyjechał do Rheinbach w Niemczech. Swoje pierwsze doświadczenia ze szkłem artystycznym miał już jako dziecko, w niemieckiej pracowni swojego ojca Stanisława Borowskiego – znanego artysty szkła. Ukończył średnią szkołę wzornictwa w Kolonii, Niemcy, 2002, oraz program edukacyjny w Kurek Studio, Bad Godesberg, Niemcy, 2002. Absolwent Instytutu Ceramiki i Szkła Artystycznego (Hochschule Koblenz, Institut für Künstlerische Keramik und Glas), Höhr-Grenzhausen, Niemcy, 2007. Na odbiór jego rzeźb ogromny wpływ ma oświetlenie. 'Stani' pracuje w niemal wszystkich technikach na zimno i na gorąco, w tym m.in.: pâte de vere, odlewanie, dmuchanie szkła na gorąco. Często zdarza mu się łączyć szkło ze stalą, bronzem i drewnem. Jego zabawne prace inspirowane są naturą w różnym rozumieniu tego słowa.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Szkoła uwodzenia Czesława M.

  Szkoła uwodzenia Czesława M.

  komedia

  Czesław M., gwiazda polskiego rynku muzycznego, niespodziewanie porzuca życie warszawskiego celebryty. Przypadkiem trafia do Świnoujścia. Poznaje Adama i Zygmunta, byłych stoczniowców, którzy próbują rozkręcić własny biznes. Wspólnie wymyślają plan pozornie doskonały: postanawiają otworzyć pierwszą na Wybrzeżu szkołę uwodzenia dla mężczyzn. Czy dzięki niej w końcu osiągną wymarzony sukces? „Szkoła uwodzenia Czesława M.” to ciepła i optymistyczna komedia o poszukiwaniu szczęścia i własnej drogi. W filmie o zaskakujących konsekwencjach życiowych wyborów w roli głównej zobaczymy Czesława Mozila.

 • Sekretne życie zwierzaków domowych

  Sekretne życie zwierzaków domowych

  animowany

  Ocena 4/6

  Jeżeli ktoś myśli, że kiedy zostawia swoje ukochane zwierzaki w domu, one zajmują się wyłącznie tęsknotą za nim, cóż, jest w błędzie. Zwierzaki prowadzą swoje własne, osobne życie, pełne przygód, intryg i zabawy. A ich główne zmartwienie polega na tym, aby ludzie nie dowiedzieli się o ich sekretnych poczynaniach. Kiedy tylko zamykamy za sobą drzwi… wreszcie mogą być sobą.

 • Doktor Strange

  Doktor Strange

  fantastyka

  „Doktor Strange” w reżyserii Scotta Derricksona to zrealizowana według scenariusza Jona Spaihtsa opowieść o neurochirurgu Stephenie Strange’u, który po groźnym wypadku samochodowym odkrywa tajemniczy świat magii i równoległych wymiarów. W tytułowej roli Doctora Strange’a zobaczymy samego Benedicta Cumberbatcha („Sherlock”, „Gra tajemnic”, „W ciemność: Star Trek”).

Tematy ważne dla Wrocławia
Tematy
Miejsca
Komunikacja
Edukacja
Tematy ważne dla Wrocławia
Ludzie