Wiadomości

Co jest grane 24

11568 imprez dziś
Do poczytania
 • Spotkania mistrzów na Olimpiadzie Teatralnej

  Spotkania mistrzów na Olimpiadzie Teatralnej

  TEATR

  Barba, Brook, Castellucci, Fokin, Liu Libin, Pippo Delbono, Jan Fabre i inni wielcy wizjonerzy współczesnego teatru przyjeżdżają na 7. Olimpiadę Teatralną.

Nie przegap!
 • Świadomość lalki. Teatr form Jadwigi Mydlarskiej-Kowal

  Świadomość lalki. Teatr form Jadwigi Mydlarskiej-Kowal

  wystawa

  Wystawa prac Jadwigi Mydlarskiej-Kowal, wybitnej scenografki przez dwie dekady (1981-2001) związanej z Wrocławskim Teatrem Lalek i współtworzącej (wraz z Wiesławem Hejną) jego najsłynniejsze spektakle dla dzieci oraz widzów dorosłych, na jubileusz 70-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek. W ramach ekspozycji, przygotowanej we współpracy z oddziałem Muzeum Śląskiego w Katowicach – Centrum Scenografii Polskiej, zaprezentowane zostaną prace scenograficzne artystki, przygotowane nie tylko do spektakli WTL, ale także teatrów dramatycznych. Wystawa wpisuje się w obchody jubileuszu 70-lecia Wrocławskiego Teatru Lalek. Będzie można ją zwiedzać od 15 paćdziernika 2016 do 15 stycznia 2017, potem zostanie przeniesiona do oddziału Muzeum Śląskiego w Katowicach – Centrum Scenografii Polskiej.

Na co do kina
 • Repertuar kin
 • Prosta historia o morderstwie

  Prosta historia o morderstwie

  kryminał

  Ocena 4/6

  Trzymająca w napięciu, pełna zaskakujących zwrotów akcji historia policyjnej rodziny, której losami wstrząsa tajemnicza zbrodnia. Jacek, młody policjant (Pławiak), za wszelką cenę próbuje chronić matkę (Preis) i braci przed porywczym i despotycznym ojcem – również funkcjonariuszem (Chyra) – zamieszanym w nielegalne interesy. Gdy ten zostaje zamordowany, syn staje się głównym podejrzanym. Żeby udowodnić swoją niewinność, Jacek musi rozpracować skomplikowaną sieć intryg, w którą był uwikłany jego ojciec.

 • Bociany

  Bociany

  animowany

  Ocena 3/6

  Bociany przynoszą dzieci... A przynajmniej tak było kiedyś. Teraz bowiem zajmują się dostarczaniem przesyłek dla światowego giganta sprzedaży internetowej Cornerstore.com. Junior to najlepszy kurier w firmie, który na dodatek spodziewa się awansu. Przypadkowo jednak uruchamia Maszynę Produkującą Dzieci. W efekcie na świat zupełnie bezprawnie przychodzi śliczna dziewczynka. Junior nie ma wyjścia — musi podrzucić komuś ten kłopotliwy prezent, zanim szef się zorientuje. Wraz z Tulip, jedyną dziewczyną na Bocianiej Górze, wyrusza na pierwszą w życiu misję „narodziny”. Szalona podróż może sprawić, że powiększy się niejedna rodzina, a bociany odzyskają właściwą rolę w świecie.

 • Wołyń

  Wołyń

  dramat

  Ocena 5/6

  Akcja filmu "Wołyń" rozpoczyna się wiosną 1939 roku w małej wiosce zamieszkałej przez Ukraińców, Polaków i Żydów. Zosia Głowacka ma 17 lat i jest zakochana w swoim rówieśniku, Ukraińcu Petrze. Ojciec postanawia jednak wydać ją za bogatego polskiego gospodarza Macieja Skibę, wdowca z dwójką dzieci. Wkrótce wybucha wojna i dotychczasowe życie wioski odmienia najpierw okupacja sowiecka, a później niemiecki atak na ZSRR. Zosia staje się świadkiem, a następnie uczestniczką tragicznych wydarzeń wywołanych wzrastającą falą ukraińskiego nacjonalizmu. Kulminacja ataków nadchodzi latem 1943 roku. Pośród morza nienawiści Zosia próbuje ocalić siebie i swoje dzieci.